Сайт іншими мовами
укр
русМи у соцмережах
Коврики потрібні для захисту від ковзання та збереження тепла. Вони роблять ванну кімнату затишнішою. Але вони швидко забруднюються і потребують постійного очищення, видалення плям та правильного сушіння. Прати маленький коврик можна вручну або в пральній машині. Давайте розберемося, коли можна це робити, які види засобів використовувати та як очистити довгий ворс.
Коврик для ванної поглинає воду, через що на ньому осідає бруд, волосся, пил та бактерії. Щоб не допустити виникнення цвілі та неприємних запахів, його необхідно регулярно прати. Ознайомтесь із складом матеріалів.
Коврики з основою з гуми або латексу можна прати в пральній машині. Для моделей, зроблених із поліаміду та поліпропілену важливо стежити за температурою води.
Вироби з вовни можуть втратити свою форму та скочуватись, особливо в гарячій воді. Краще прати їх вручну або скористатись послугами хімчистки. Машинне прання може пошкодити вироби з декоративними елементами, прикрасами та вишивкою.
Ручне прання рекомендується для виробів на клейовій основі, оскільки після прання вони можуть втратити свої властивості, адже клей руйнується під впливом води.
Давайте розглянемо етапи прання та які миючі засоби при цьому використовувати.
Етапи прання вручну:
Сушіть на відкритому повітрі.
Використовуйте щітку з м'яким ворсом для обережного промивання. Уникайте сильного механічного впливу.
Для виробів з гумовою основою використовуйте рідкі засоби. Відбілювачі можуть пошкодити матеріал, тому краще їх не використовувати. Для поліпропілену та поліаміду підходять гелі, для вовни — шампуні.
Спершу варто перевірити етикетку з рекомендаціями по догляду та визначитись з режимом прання.
Вироби можна прати в пральній машині, вибравши режим для синтетики або делікатного прання. Температура не повинна перевищувати +40°C, щоб зберегти форму та якість виробу.
Ось кілька порад:
По можливості сушіть виріб на відкритому повітрі, оскільки сушильна машина може порушити його форму або структуру.
Якщо вироби виготовлені з гуми, ПВХ, поліаміду або поліпропілену, використовуйте м'яку губку та чистячий розчин. Круговими рухами видаліть плями.
Мішок буде корисний, якщо на поверхні коврика є багато прикрас або елементів, які можуть відірватись під час прання. Але якщо він невеликий і не має виступаючих деталей, його можна прати без мішка.
Перед пранням потрібно підготувати поверхню, інвентар і миючі засоби.
Пропилососьте коврик, щоб видалити пил і дрібне сміття. Краще помістити його в мішок, щоб захистити барабан пральної машини від пошкоджень.
Встановіть делікатний режим і мінімальні оберти віджиму (до 600). Температура +30…+40°C.
Розкладіть виріб на рівній поверхні або повісьте його в добре вентильованому приміщенні. Після повного висихання можна акуратно пройтися по ворсу м'якою щіткою, щоб повернути йому початковий вигляд і об'єм.
Залежно від того, як часто ви користуєтеся ванною кімнатою, прати коврик рекомендується раз на тиждень або раз на два тижні.
На 15–30 хвилин насипте на пляму соду або лимонну кислоту. Можна використовувати столовий оцет з водою в співвідношенні 1:1 або ензимні відбілювачі.
Регулярне чищення може з часом погіршити протиковзкі властивості, тому краще не застосовувати гарячу воду та агресивні чистячі засоби. Підійде м'який гель для прання синтетики, рідина для миття посуду, порошок.