Напередодні зими саме час оновити зимовий гардероб, у якому важливе місце займають шкарпетки. М'які та зручні, здатні не тільки надовго зберегти тепло і зігріти ваші ноги, але й зберегти їх сухими взимку, забезпечуючи комфорт протягом усього дня. У цій статті спеціалісти інтернет-магазину Cappone допоможуть розібратися, які шкарпетки найтепліші, а також порадять, як обрати шкарпетки на зиму. А в нашому каталозі ви можете в кілька кліків замовити затишні шкарпетки-тапочки.
Які властивості матеріалу важливі для збереження тепла
Зима висуває підвищені вимоги до шкарпеток. Для збереження тепла матеріали, з яких пошиті вироби, повинні мати такі властивості:
- здатність утримувати тепло (щільність, структура та склад тканини);
- повітропроникність і гігроскопічність (відведення та поглинання зайвої вологи, підтримка сухості ніг);
- довговічність;
- створення відчуття комфорту при носінні.
На ці властивості безпосередньо впливає склад матеріалу виробу. Спробуємо розібратися, шкарпетки з яких матеріалів краще носити взимку.
З якого матеріалу найтепліші шкарпетки
Коли мова йде про теплі шкарпетки, багато хто одразу згадує про вовну. Однак є й інші матеріали, які відмінно справляються із завданням збереження ніг у теплі та сухості взимку.
Зимові шкарпетки виготовляють як з натуральних матеріалів, так і з синтетичного волокна, а також із суміші вовни та штучних волокон.
Види вовни:
- Ангора — це вовна ангорського кролика, яку вичісують із його підшерстя. Волокно ангори тонке, має низьку міцність, тому його змішують з іншими, більш міцними матеріалами. Часто це синтетичне волокно, таке як акрил, поліестер, лайкра.
- Кашемір — волокно з вовни кашемірової кози. Ніжний і теплий матеріал з відмінними ізоляційними властивостями підходить для будь-якого сезону, але особливо корисний взимку. Зігріває в холодну погоду та запобігає перегріву при підвищенні температури. При цьому кашемірові вироби дуже легкі.
- Овеча вовна — найкращий матеріал для виробництва теплих шкарпеток на зиму. Повітропроникний матеріал, при цьому відмінний теплоізолятор. Шкарпетки з вовни зберігають ноги сухими, адже вбирають до 30% вологи від своєї ваги, перш ніж стануть вологими на дотик.
- Вовна мериноса (порода тонкорунних овець) має всі переваги овечої вовни, але при цьому вона м'якша.
- Альпака, точніше, вовна альпаки — тварини, що належить до роду лам. Така вовна значно легша за овечу й у кілька разів тепліша, практично водонепроникна і не викликає алергії.
- Суміш вовни та синтетичних волокон. Синтетичне волокно з еластичними властивостями, таке як спандекс, лайкра та еластан, змішують із натуральним матеріалом для того, щоб забезпечити виробам ідеальну посадку. Шкарпетки будуть щільно облягати ноги та тримати форму. Вироби, виготовлені з сумішей вовни та синтетичного волокна, часто мають відмінні експлуатаційні характеристики. Вони легкі, легко перуться та мають добру зносостійкість, при цьому зберігають тепло не гірше вовняних.
Синтетичні матеріали:
- Фліс — синтетичний матеріал з пухнастим ворсом, який добре утримує тепло навіть у вологому стані. Він м'який на дотик, не викликає подразнення шкіри і добре підходить для повсякденного використання в холодну погоду.
- Термоматеріали спеціально розроблені для виробів з функцією підтримки тепла. Вони забезпечують відмінну теплоізоляцію. Термоноски виготовляють як з повністю синтетичних волокон, так і з тканин з додаванням натуральних матеріалів, найчастіше вовни овець мериносів для контролю вологи.
Шкарпетки з якої вовни кращі?
Вовна вважається одним із найкращих матеріалів для зимових шкарпеток. Вона зігріває, навіть якщо трохи намокла. Для тривалих прогулянок та активних зимових видів спорту найкраще обирати вовняні шкарпетки.
- Вовна мериноса — одна з найпопулярніших для виготовлення одягу, який носять узимку. Вона тонка, м'яка й прекрасно утримує тепло.
- Вовна альпаки більш щільна та міцна, ніж вовна мериноса. Вона також чудово утримує тепло, але не така зносостійка. Оптимальні для сну, не зовсім підходять для пробіжок чи зимових походів.
- Кашемір, ізоляційні властивості якого кращі, ніж у вовни мериноса, ідеально підходить для холодної погоди, при цьому вироби з кашеміру дуже легкі. Шкарпетки з кашеміру не тільки дуже теплі, але й неймовірно м'які. Вони ідеальні для домашнього використання.
Плюси та мінуси шерстяних шкарпеток
Плюси:
- корисні для здоров'я — повітропроникні, запобігають потовиділенню стопи;
- відмінно зберігають тепло;
- вбирають вологу;
- підходять для різних температурних умов, ногам не холодно і не жарко в будь-яку пору року.
Мінуси:
- деякі види вовни можуть викликати легке подразнення шкіри;
- потребують ретельного догляду — прання з використанням спеціальних засобів, сушка в розправленому вигляді на горизонтальній поверхні на тканині;
- об'ємні — можуть не підходити для всього взуття;
- деякі види вовни досить дорогі.
Плюси та мінуси теплих шкарпеток із синтетичних тканин
Плюси:
- міцність і еластичність;
- не мнуться, добре тримають форму;
- добре вбирають вологу і швидко сохнуть;
- легкі у догляді;
- доступна ціна.
Мінуси:
- менша повітропроникність;
- деякі матеріали можуть викликати алергічні реакції;
- накопичують статичну електрику.
На що звернути увагу при виборі шкарпеток на зиму
Насамперед при виборі зимових шкарпеток слід враховувати їхню товщину та щільність. Чим товстіші вироби, тим теплішими вони будуть. Однак надто товсті шкарпетки можуть створювати дискомфорт при носінні взуття.
При виборі зимових теплих шкарпеток варто віддати перевагу матеріалам, які забезпечують максимальну теплоізоляцію та комфорт. Хороший варіант — це співвідношення 75% вовни і 25% синтетичних волокон. Як домішки можуть використовуватися поліамід, нейлон, акрил та інші матеріали. Синтетичне волокно не погіршить теплоізоляційні властивості, але підвищить довговічність і зносостійкість виробу.
Обирайте шкарпетки, які на нозі сидять щільно, але без зайвого стиснення, щоб не порушити кровообіг у стопі. Відчуття від надягнених шкарпеток має відповідати формулі “одягнув і забув”.
Правила догляду за шерстяними та синтетичними шкарпетками
Шерстяні шкарпетки:
- рекомендується прання вручну при температурі не вище 40°C;
- використовуйте спеціальний миючий засіб для вовни;
- вивертайте шкарпетки навиворіт;
- після прання ретельно прополощіть вироби в прохолодній воді;
- вичавлюйте обережно, без скручування;
- сушіть у розправленому вигляді на горизонтальній поверхні, бажано на махровому рушнику, у захищеному від прямих сонячних променів місці;
- зберігайте у ящиках або на полицях з використанням засобу від молі.
Синтетичні шкарпетки:
- рекомендується прання при температурі не вище 40°C;
- не варто використовувати кисневий відбілювач;
- періть відповідно до вимог виробника, зазначених на етикетці.
Під час прийняття рішення про те, які шкарпетки носити взимку, слід враховувати багато факторів: погодні умови, температурний режим, взуття, з яким ви плануєте носити шкарпетки, ступінь вашої активності тощо. Обирайте свій варіант, виходячи з особистих уподобань і умов, у яких шкарпетки будуть використовуватися.