Сайт іншими мовами
укр
русМи у соцмережах
Будь-яка ковдра потребує прання. Навіть за відсутності видимих забруднень слід прати його для запобігання появі пилу, запаху і пилових кліщів. Ковдра з натуральним пухом має прекрасні теплоізоляційні властивості та повітропроникність, дарує нам тепло та комфорт у холодну пору року. Важливо пам'ятати, що сам пух — делікатний матеріал, який потребує дуже дбайливого догляду.
Прати його можна, але не варто робити це дуже часто. Відправляйте ковдру в прання лише у разі потреби і коли це справді виправдано. Багато фахівців дають рекомендацію прати ковдру на пуху не частіше ніж раз на рік, максимум — двічі на рік. Найкраще це робити після холодного сезону, після чого слід висушити і упаковати виріб для тривалого зберігання в захищеному від пилу місці.
Якщо необхідне велике прання, слід правильно до нього підготуватися. Уважно огляньте ковдру. Виявлені дірочки або шви, що розійшлися, слід зашити. Вивчіть вшиту бирку — там мають бути рекомендації виробників догляду за виробом. Нагадуємо основні значки:
Якщо ковдра давно не стиралася або вона стара, варто попередньо замочити її у звичайній воді на годину.
Алгоритм виконання ручного прання досить простий. Оптимальніше прати у ванній. Перед пранням виріб слід замочити на годину у теплій воді з розчином рідкого миючого засобу, що не містить відбілювача.
Після замочування приступайте до ручного прання. Діяти слід акуратно так, щоб пух не збирався з одного боку. Для видалення плям скористайтеся м'якою щіткою.
Після завершення процесу прання слід кілька разів ретельно прополоскати ковдру у чистій воді.
Найбільш трудомістким процесом стане віджимання. Швидше за все, вам знадобиться допомога домочадців, тому що ковдра, що набрала води, стає дуже важким. Віджимайте його частинами.
Віджату ковдру слід просушити, для цього розкладіть її в чистому місці, що добре провітрюється.
Перед тим як відправити ковдру в пральну машинку, перевірте, чи є на етикетці значок пральної машинки.
Перед завантаженням ковдри переконайтеся, що вона поміститься в барабан, розрахований щонайменше на 8 кг.
Прання виконується за температури не вище 30 градусів Цельсія.
Щоб запобігти зминання пуху, в барабан можна покласти тенісні м'ячі, які при обертанні відскакуватимуть і збиватимуть наповнювач.
Рідкі миючі засоби додайте в пральну машину в невеликій кількості, не рекомендується використовувати порошок через те, що він погано витирається з пуху та пера.
Прополощіть ковдру двічі. Віджимання на найнижчих обертах або вручну. Після залиште ковдру сушитися в місці, що добре провітрюється.
Професіонали дають свої рекомендації щодо догляду за пуховою ковдрою:
При повсякденному використанні не слід постійно лежати на пуховій ковдрі, вона втрачає свою теплопровідність при зминанні та стисканні.