Сайт іншими мовами
укр
русМи у соцмережах
Ні для кого не секрет, що на термін служби постільної білизни впливає не лише якість тканини, з якої вона пошита, а й те, як виконується прання виробів.
Експерти інтернет-магазину текстилю Cappone дають рекомендації про те, як правильно прати постільні комплекти, щоб вони радували вас якомога довше.
Перш ніж запускати пральну машинку, потрібно виконати кілька нескладних підготовчих дій.
Обов'язково ознайомтеся з бирками на постільних речей. Там виробник вказує допустимі для конкретного типу тканини режими прання, відбілювання, прасування, сушіння та віджиму, хімічного чищення.
Щодо прання, то цей значок знайти найпростіше — він виконаний у формі тазика із водою. Якщо під ним є характеристика — потрібне делікатне прання. Додаткові цифри говорять про рекомендовану температуру води, а зображення долоні повідомляє про необхідність прання білизни лише вручну.
Перед пранням необхідно виконати сортування білизни:
Перш ніж відправити білизну в машинку, виверніть усі вироби навиворіт. Так гарантується і краще збереження кольору, і якісніше прання. Якщо є будь-які застібки — застебніть їх.
Сильно забруднену білизну можна попередньо замочити на кілька годин. Для видалення стійких локальних забруднень скористайтеся засобом для виведення плям.
Вибір режиму пральної машинки має бути продиктований типом тканини постільної білизни.
Віджим на високій швидкості (800 обертів за хвилину) підходить для міцних бавовняних та лляних комплектів. Для інших краще обмежитися середніми показниками в 400-600 оборотів. Елітні вироби з шовку та інших тонких матеріалів віджимати в пральній машинці зовсім не слід.
Завантаження барабана — ще один момент, на який слід звернути увагу. Не варто перевантажувати пральну машину, для цього повірте з рекомендованою виробником нормою в інструкції з експлуатації побутової техніки.
Для якісного прання бавовняної постільної білизни барабан повинен бути повний, але вироби не потрібно утрамбовувати. Синтетику краще прати, заповнивши машину лише наполовину. Делікатним тканинам відведіть третину простору барабана.
У деяких випадках постільну білизну доводиться прати руками. Ось кілька рекомендацій, як це зробити:
Багато хто запитує, чи обов'язково прати щойно куплений комплект перед першим його використанням. Експерти однозначно рекомендують це зробити, щоб видалити пил та інші можливі забруднення, які могли потрапити на тканину на складі чи магазині, а також змити фабричний запах. Для першого прання вибирайте відповідний для текстилю режим із максимальними показниками.
Скільки потрібно порошку на одне прання? Зазвичай відповідь це питання можна знайти на упаковці побутової хімії. Однак найчастіше виробники з корисливою метою завищують ці значення. Вважається, що в середньому для стандартного прання білизни вручну достатньо близько 25 г порошку з ррозрахунку на 1 кг речей, для машинного прання — 30 р.
Для того, щоб відпрати сильні забруднення, можна скористатися спеціально призначеними для цього магазинними засобами або вдатися до народних методів. Наприклад:
Є й інші народні способи позбутися плям залежно від їхньої складності. Однак будьте обережні з експериментами, щоб ненароком не зіпсувати комплект.