Сайт іншими мовами
укр
русМи у соцмережах
Ковдри з лебедяного пуху та бамбукового волокна досить поплуярні. Якщо перед вами постало питання, який наповнювач краще - волокно або пух, слід розібратися, які характеристики мають ці матеріали.
Натуральний лебедячий пух історично є одним із м'яких і теплих наповнювачів. Однак сьогодні він не виробляється у промислових масштабах. Відстріл птиці обмежений, а розводити тварини для отримання пуху нерентабельно.
Збирати пух із живого птаха надто складно. Зробити це можна в період сезонного линяння лебедя, але вихід корисної маси становить лише близько 40 грамів з одного птаха. Зрештою, ковдра чи подушка з натуральним лебедячим пухом коштуватиме чимало.
Тому на сьогоднішній день назва "лебяжий пух" закріпилася за екологічно чистим штучним наповнювачем.
Цей матеріал складається з поліефірних силіконізованих волокон. Самі волокна скручені по спіралі. Завдяки такій формі вони пружинять, що дозволяє матеріалу тримати форму. Виходить легкий та пружний наповнювач, який не збивається в грудки. Дуже зручними вважаються подушки з лебедячим пухом, який м'яко повторює форму голови та шиї людини, дозволяючи м'язам повноцінно розслабитися.
Які споживчі переваги є у ковдри з наповнювачем з лебедяного пуху:
Властивості, які можуть видатися недоліками лебедяного пуху:
Загалом пухові ковдри добре зберігають тепло, вони зручні у догляді та гіпоалергенні. Плюсом також стане доступна вартість таких виробів.
Бамбукові волокна отримують із серцевини дерева. Щоб отримати з бамбука рослинні волокна, використовуються два методи:
За своїми властивостями бамбукове полотно, отримане різними способами, практично не відрізняється. Тим більше, що в бамбукові ковдри додається той чи інший синтетичний наповнювач, наприклад, синтепон або мікрофібра, які покращують теплові якості матеріалу і допомагають тримати форму.
До переваг бамбукових ковдр відносять:
Які властивості можуть видатися недоліком бамбукового полотна? Бамбукові волокна не володіють хорошими поглинаючими властивостями, тому при високому потовиділенні слід пошукати альтернативу. Вони також не є чемпіонами в теплопровідності, тому холодною зимою під такою ковдрою може бути мерзлякувато.
Матеріал може простежуватися, як правило, вже після 5 сезонів використання його показники збереження тепла можуть знизитися.
Ковдра з натурального чи штучного лебяжого пуху тепліша. Воно найкраще підійде для холодних зимових ночей.
Бамбукові та пухові ковдри мають схожі властивості. Вони теплі та досить прості у догляді. Різняться тактильні відчуття, а також установки, пов'язані з суб'єктивним сприйняттям комфорту.
Леб'ячий пух надає об'єм і легкість, а бамбукові вироби більш гладкі та облягаючі.
Є ще дві особливості, які можуть вплинути на вибір між цими двома ковдрами:
У той же час, якщо ви хочете спокійно спати в найхолоднішу погоду, слід віддати перевагу бамбуковим ковдрам теплішим пуховим.