Приємно лягати на чисте, м'яке простирадло. З плином часу на його поверхні можуть з'явитися ковтунці - маленькі грудочки, що псують відчуття. Зовнішній вигляд також втрачається - замість гладкої поверхні з'являється величезна кількість маленьких грудочок. Деякі тканини схильні до скочування більше за інші, тому проблемі простіше запобігти, ніж усунути.
У цьому матеріалі ми розглянемо причини появи катишків, дамо поради щодо їх видалення та профілактики. А якщо ви не хочете відчувати проблем зі скочуванням тканини, подивіться елітні комплекти в нашому магазині - вони виготовлені з найкращих тканин.
Чому з'являються катишки на постільній білизні?
Ковтунці з'являються насамперед на простирадлі та наволочці, трохи пізніше - на підковдрі. Це спричинено різними причинами:
- Природний знос. Білизна піддається щоденному використанню і регулярному пранню, що призводить до зносу тканини. При цьому дрібні волокна починають відокремлюватися від поверхні тканини і скручуватися в маленькі кульки, утворюючи ковтунці. Це природний процес старіння матеріалу, проте грудочки з'являються не на всіх матеріалах.
- Тертя. Під час тертя між білизною та іншими поверхнями, такими як шкіра або барабан пральної машинки, можуть утворюватися кошлатання. Це особливо часто відбувається з матеріалами низької якості або тими, які більш схильні до зносу.
- Склад тканини. Синтетичні волокна мають більшу схильність до утворення катишків. Якщо білизна містить синтетичні та натуральніматеріали, то катишки з'являться швидше. Це пов'язано з тим, що синтетичні матеріали мають схильність до накопичення статичної електрики та легко притягують дрібні ворсинки. Плюшеві комплекти скочуються досить швидко.
- Неякісна білизна, виготовлена з низькоякісних матеріалів або полотен з поганим переплетенням ниток, схильна до появи катишків.
- Сушка на батареї також сприяє скочуванню.
Важливо регулярно прати постільні приналежності, але не робити цього занадто часто, щоб не мати проблем зі скочуванням тканини. Одна з найчастіших причин появи катишків - занадто часте прання.
Як прибрати катишки з постільної білизни?
Якщо на вашій постільній білизні з'явилися ковтунці, існує кілька способів їх видалити:
- Машинка для видалення котишків. Спеціальний інструмент можна купити в магазині. З машинкою ви легко приберете всі дефекти за 5-10 хвилин, вона збирає їх у спеціальний резервуар.
- Скотч. Наклейте клейку стрічку на поверхню і різким рухом зніміть її. Метод досить трудомісткий, тому використовується рідко, краще підійде для видалення невеликої кількості грудочок.
- Бритва. Візьміть одноразову бритву і з легким натиском проведіть по простирадлах. Цей метод слід застосовувати з обережністю - бритвою легко пошкодити матеріал і залишити задирки.
- Ножиці. Зрізати грудочки можна і манікюрними ножицями, але цей спосіб підійде тільки за невеликої кількості грудочок.
При пранні постільної білизни в машині можна додати спеціальні кондиціонери, які допоможуть розм'якшити ковтуни і зробити їх більш податливими для видалення. Однак перед використанням таких засобів потрібно перевірити їхню сумісність із тканиною та дотримуватися інструкцій виробника. Не варто вмикати інтенсивний режим прання, якщо це рекомендовано виробником.
Яка постільна білизна не скочується?
Деякі види тканин не схильні до скочування. До них належать:
- Льон - натуральнийматеріал з грубою текстурою і міцним плетінням. Волокна льону легко витримують прання і регулярне тертя, не скочуються.
- Шовк - одна з найкращих натуральних тканин для постільної білизни. Це дорогий і довговічний матеріал, не схильний до скочування.
- Перкаль - натуральна бавовняна тканина високої якості. Матеріал дуже довговічний, катишки на ньому не з'являються дуже довго.
- Бавовна - натуральна тканина, що витримує велику кількість прань. Якщо в складі є навіть невелика кількість синтетичних волокон, тканина буде скочуватися.
- Батист - легка і тонка тканина, у складі якої тільки натуральні волокна. Це не найдовговічніший матеріал, але він зовсім не схильний до скочування.
- Бязь - натуральна і проста в догляді тканина з доступною вартістю. Це практичний варіант.
- Сатин натурального походження майже не скочується, має гладку глянсову текстуру.
- Бамбук - гладка натуральна тканина, з якою ви точно забудете про ковтунці.
- Фланелева постільна білизна також не сильно скочується.
-
Вибирайте ці тканини, і вам не доведеться шукати рішення для відновлення постільної білизни.
Постільна білизна без катишків - поради від експертів Cappone
Для запобігання появи катишків і збереження якості білизни можна вжити таких заходів:
- купуйте приладдя високої якості зі щільним переплетенням ниток;
- уникайте змішаних тканин, особливо з великим вмістом синтетичних волокон;
- віддавайте перевагу рідким мийним засобам, а не порошку;
- дотримуйтесь інструкцій з догляду за постільною білизною під час прання і прасування;
- використовуйте делікатний режим прання і не перевантажуйте машинку, щоб не піддавати тканину сильному тертю;
- з цієї ж причини не періть постільні приналежності з одягом;
- якщо катишки вже з'явилися, видаляйте їх відразу, не чекаючи подальшого поширення.
Обирайте якісні постільні приналежності, дотримуйтесь рекомендацій виробника щодо догляду, щоб не мати проблем з катишками. Деякі тканини не мають такої проблеми - обирайте їх, і вам не доведеться видаляти кошлатання з простирадл і підковдр.