Як підібрати чохол

Як підібрати чохол

Будь-яка оббивка м'яких меблів, якою б якісною і міцною вона не була, має властивість з часом затиратися, забруднюватися та наживати інші дефекти. Щоб якомога довше зберегти презентабельний зовнішній вигляд дивана, придумано знімні чохли. Розповідаємо про їхнє призначення, матеріали та правильний вибір.

Чохол на диван — практичне рішення

Найочевиднішою причиною застосування меблевих чохлів є захист оббивки від різного роду пошкоджень. А з урахуванням того, що хороший диван обходиться в кругленьку суму, кожному його власникові хочеться, щоб меблі служили довго.

Переваг у використання чохлів чимало. Вони рятують від щоденного зносу оббивки, зміни її кольору і пошкодження структури. Точно придбати таке захисне покривало не завадить тим, хто має домашніх улюбленців, малих дітей і потяг до проведення частих вечірок у приміщенні.

Разом із тим чохол - це ще й чудовий спосіб без зайвих витрат виконати трансформацію старих, але надійних меблів. Буває так, що відтінок або текстура недавно придбаного дивана не вписуються в інтер'єр приміщення, або просто набридли. При бажанні швидкої зміни обстановки чохол стає найкращим бюджетним рішенням.

Іншим аргументом на користь застосування диванного чохла є простота догляду за ним. Виріб стає своєрідним захисним бар'єром, запобігаючи скупченню на меблях різного роду алергенів: пилових кліщів, пилу, шерсті домашніх тварин тощо. А випрати знімну оббивку, щоб позбутися забруднень і алергенів, куди простіше, ніж регулярно займатися чищенням дивана цілком.

Матеріали для виготовлення чохлів

Вибір тканин для диванних чохлів сьогодні досить великий. Рекомендуємо звертати увагу на міцні оббивні матеріали, які не викликають складнощів під час догляду.

До таких тканин, зокрема, належать:

  • Жаккард - його можна впізнати за особливим типом переплетення ниток, що формує на поверхні об'ємний візерунок. Завдяки своїй щільності це довговічний матеріал, стійкий до стирання.
  • Рогожка - практичне міцне волокно, яке створюється шляхом подвійного парного переплетення начесаних ниток. Добре тримає форму, тому не провисає. Тканина натуральна, повітропроникна, гіпоалергенна.
  • Велюр - відрізняється м'якою, злегка ворсистою поверхнею, слугує бюджетною альтернативою оксамиту. Не розтягується і надовго зберігає початковий вигляд. До того ж до цієї тканини не прилипає пил і шерсть.
  • Льон - залежно від способу виробництва лляні тканини можуть бути як легкими, так і більш важкими та щільними. Цей натуральний матеріал вибирають за простоту виведення плям, гігроскопічність, повітропроникність, зносостійкість і бактерицидні властивості.
  • Мікрофібра - штучне ворсисте волокно, що має високу міцність і масу інших переваг. Мікрофібра стійка до забруднень. Служить довго, не линяючи й не скочуючись в результаті численних прань.
  • Габардин - з цього матеріалу виходять щільні й одночасно пружні та м'які чохли. Тканина вирізняється дрібним рубчиком на лицьовій стороні, який утворюється в результаті саржевого переплетення волокон. Завдяки цьому габардин має водонепроникність.

Серед інших матеріалів, які використовуються під час пошиття чохлів, можна назвати поліестер, трикотаж, гобелен, шеніл, синель, шкіру, шкірозамінник та інші. Тож для будь-якого дивана можна підібрати свій ідеальний варіант.

Як визначити потрібний розмір чохла

Механізм вибору відповідного розміру диванного чохла передбачає проведення замірів меблів. Для ідеальної посадки виробу необхідно встановити:

  • загальну довжину і глибину дивана;
  • висоту спинки;
  • ширину і глибину сидіння.

Врахуйте, що для кутового дивана, скоріше за все, доведеться придбати 2 чохли - на кожен з елементів. Для дивана з механізмом "книжка" підійде стандартний прямокутний чохол відповідного розміру.

Більшість універсальних меблевих чохлів розраховані на дивани із закругленими підлокітниками й спинкою. Якщо ваш диван саме такий, то знадобиться мінімальна підгонка покриття. При нестандартній формі меблів краще замовити пошиття на замовлення.

Ми у Інстаграм @yutnuy_pled