Сьогодні на ринку представлений широкий асортимент наповнювачів для ковдр — від екзотичного кокосового до звичного всім гусячого пера. Перед тим як купити ковдру в Україні, покупці орієнтуються, перш за все, на свої уподобання. Так, пухові вироби обирають ті, хто надає перевагу сну в теплі, але при цьому не хоче відчувати тяжкості — такі ковдри легкі, повітряні та об’ємні.

Ковдри з вовни ідеально підходять для зимових ночей, вони забезпечують сухе тепло та мають цілющі властивості, допомагаючи при болях у суглобах. Найпопулярнішими є вироби з верблюжої та овечої вовни. Обираючи між ними, варто враховувати, що, попри схожі характеристики, ці наповнювачі мають свої особливості.

Переваги верблюжих ковдр

Верблюжа вовна має чудові теплоізоляційні властивості, і під такою ковдрою вам точно не буде холодно. Максимальна термоізоляція верблюжої вовни дозволяє швидко зігрітися всього за кілька хвилин.

Обираючи якісну верблюжу ковдру, важливо звертати увагу на жорсткість волокна: у молодих верблюжат волосся м’яке й ніжне, завдяки чому ковдра не буде колючою і чудово підійде для дітей. Вовна дорослого верблюда жорсткіша й трохи колюча, але вона ідеально підходить для людей, які страждають від захворювань суглобів. Мікромасаж, що його забезпечує така вовна, може суттєво зменшити біль, а інколи й повністю його усунути.

Крім того, до складу верблюжої вовни входить антисептик і ланолін — чудовий протинабряковий засіб, який починає діяти при температурі 30°C, заспокоюючи органи дихання.

Окрім лікувальних властивостей, верблюжа вовна має ще низку переваг:

  • легкість і м’якість;
  • довговічність;
  • стійкість до цвілі та неприємних запахів;
  • простий догляд;
  • здатність вбирати вологу та швидко висихати.

Верблюжа вовна — один із найдорожчих наповнювачів, і ковдри з неї, на відміну від синтетичних, не можуть бути дешевими з двох причин: поголів’я верблюдів невелике, а їхня вовна не така густа.

Недоліки верблюжих ковдр

Натуральні верблюжі ковдри мають і свої мінуси. Вони не підходять усім: людям, які мають алергію на вовну, їх використовувати категорично не рекомендується. Навіть за наявності додаткового шару тканини на шкірі можуть з’явитися подразнення та почервоніння.

Крім того, за неправильного догляду у ковдрі з верблюжої вовни можуть розвиватися шкідливі мікроорганізми, такі як бактерії та пилові кліщі. Також ці вироби не вирізняються різноманіттям кольорів, оскільки верблюже волосся погано піддається фарбуванню, і його відтінки варіюються від білого до темно-коричневого.

Переваги ковдр із натуральної овечої вовни

Овчина має довгу історію використання людиною. Вона зігрівала наших предків у холодні зимові періоди століттями й досі високо цінується. Селекціонери вивели унікальну породу овець — мериносів, відомих своєю м’якою вовною, яка не викликає дискомфорту. Навесні, коли вовна стає довгою та тонкою, овець стрижуть, а з отриманих волокон створюють якісні вироби. 

Ковдра з овечої вовни створює оптимальні умови для сну: вона регулює тепло, не даючи тілу перегрітися в спеку і не дозволяючи замерзнути в холодну погоду. Ці вироби легкі та повітряні, що дає можливість тілу дихати й відчувати комфорт. Овеча вовна має дивовижну здатність поглинати вологу та водночас швидко її випаровувати, залишаючи ковдру сухою та теплою.

Тепло овечої вовни допомагає при застудах, радикуліті, болях у суглобах. Ланолін, що міститься також і в овечій вовні, позитивно впливає на шкіру та активно використовується у фармацевтиці й косметології. Ковдра з овечої вовни сприяє насиченню клітин киснем, допомагає розслабити м’язи й покращує кровообіг.

Недоліки ковдр із овечої вовни

Спочатку ковдра з овечим наповнювачем може здаватися легкою та пружною, але з часом наповнювач починає злежуватися, утворюються грудки, і виріб стає жорстким. Якісна ковдра служить кілька років, якщо правильно за нею доглядати, регулярно здаючи в хімчистку. Догляд за такими виробами складний, оскільки регулярне прання їм протипоказане. Крім того, якщо овчина була неправильно оброблена, вона може мати специфічний запах, який дехто вважає неприємним.

Ковдри з овечим наповнювачем можуть бути джерелом алергенів, оскільки в них часто заводяться пилові кліщі. Якщо у вас є схильність до алергій, краще обрати інший варіант, особливо для дитячих ковдр. Наприклад, якісний синтетичний виріб.

Яку ж ковдру обрати для себе

Обираючи між верблюжою та овечою ковдрою, варто врахувати кілька факторів:

  • Верблюжа вовна дорожча, оскільки поголів’я верблюдів значно менше, ніж овець.
  • Вовна дорослого верблюда досить жорстка, тому для комфортного використання краще обирати наповнювач із вовни верблюжат. Такий варіант зустрічається рідше і коштує дорожче.
  • Обидва типи вовни забезпечують тепло й затишок, вони легкі, м’які та довговічні.

Остаточний вибір залежить від особистих уподобань. Тому – пробуйте і знаходьте свій ідеальний варіант.